10
06
2014
10 06.2014
Aktualności

Rodzaje umów na rynku deweloperskim Kupno mieszkania lub domu jednorodzinnego wiąże się z koniecznością podpisania stosownych umów. Rodzajów umów na rynku deweloperskim jest kilka. Postanowienia zawarte w tych umowach reguluje Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 29.04.2012 roku.

Kupno mieszkania lub domu jednorodzinnego wiąże się z koniecznością podpisania stosownych umów. Rodzajów umów na rynku deweloperskim jest kilka. Postanowienia zawarte w tych umowach reguluje Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 29.04.2012 roku.


 Konsument decydujący się na kupno nieruchomości może spotkać się z poniższymi umowami:


Umowy rezerwacyjne - zawierane są w formie pisemnej i mają na celu czasowe wyłączenie lokalu z oferty dewelopera, po uiszczeniu przez konsumenta odpowiedniej opłaty. Opłata może, ale nie musi podlegać zwrotowi. Umowa taka może również zawierać zobowiązanie dewelopera do zawarcia umowy przedwstępnej lub umowy deweloperskiej dotyczącej konkretnej nieruchomości. Należy pamiętać, że nie ma obowiązku zawierania umowy rezerwacyjnej przed zawarciem umowy deweloperskiej.


Umowy przedwstępne - mogą być zawierane w formie pisemnej lub w formie aktu notarialnego. Taka umowa może być zawarta w odniesieniu do inwestycji deweloperskich ukończonych i oddanych do użytku. W przeciwnym razie (przedsięwzięcie deweloperskie będące w toku), umowy przedwstępne mogą być zawierane tylko w odniesieniu do lokalu użytkowego (garaż, boks, miejsce parkingowe) lub udziału w takim lokalu. Odrębnym rodzajem umowy przedwstępnej jest taka, w której deweloper zobowiązuje się do zawarcia umowy deweloperskiej w rozumieniu przepisów ustawy. Nie ma obowiązku podpisywania umowy przedwstępnej.


Umowy deweloperskie - zawierane są w formie aktu notarialnego i dotyczą przeniesienia na nabywcę (osobę fizyczną), po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego, praw własności lokalu mieszkalnego bądź nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym.


Umowy sprzedaży - zawierane między nabywcą a deweloperem w formie aktu notarialnego, dotyczą m.in.: nabycia lokalu mieszkalnego przez nabywcę niebędącego osobą fizyczną lub nabycia lokalu użytkowego. 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo