08
08
2016
08 08.2016
Aktualności

Praktyczne informacje – rękojmia Rękojmia oznacza ustawową, obligatoryjną odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego dotyczącą wad fizycznych i prawnych sprzedanej rzeczy. Rękojmia występuje również w przypadku kupna nowego domu od dewelopera.

Rękojmia nie jest zapisana w umowie deweloperskiej, ponieważ jest przysługuje kupującemu na mocy prawa. W przypadku sprzedaży nowych domów od dewelopera, kupującemu przysługuje prawo do rękojmi, w następujących przypadkach:

  • Zmniejszenie wartości i użyteczności domu – uszkodzona instalacja, nierówne podłogi lub ściany, nieszczelne okna, nieprawidłowo zabezpieczone elementy blacharskie;
  • Niekompletności – brak elementów wykończenia, które były zagwarantowane w umowie – drzwi, okien, elementów instalacji i innych;
  • Braku określonych właściwości – nieprawidłowo rozplanowane pomieszczenia, użycie niewłaściwych materiałów, nieprawidłowe wymiary działki i pomieszczeń.
drzwi
W przypadku, gdy kupujący wie o fizycznej wadzie domu, ponieważ został o niej poinformowany przez dewelopera i mimo to zdecydował się na zakup mieszkania (często po obniżonej cenie), rękojmia nie przysługuje.

W przypadku zakupu domu od dewelopera rękojmia ważna jest przez 5 lat.Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo