26
06
2014
26 06.2014
Aktualności

Prospekt informacyjny Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która weszła w życie dna 29 kwietnia 2012 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377), nałożyła na dewelopera obowiązek przedstawienia klientowi prospektu informacyjnego.

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, która weszła w życie dna 29 kwietnia 2012 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 232, poz. 1377), nałożyła na dewelopera obowiązek przedstawienia klientowi prospektu informacyjnego.


Czym jest prospekt informacyjny?


Według definicji prospekt informacyjny, to taki dokument, który zawiera najważniejsze dane o inwestycji, a także informacje prawne i finansowe firmy deweloperskiej. Prospekt powinien być sporządzony na trwałym nośniku informacji, tak aby można go było bez problemów przetwarzać i powielać. Deweloper nie ma prawa pobierać opłat za udostępnienie prospektu.


Jakie informacje musi zawierać prospekt informacyjny?


Przede wszystkim dokument ten powinien zawierać informacje, które są określone w ustawie, czyli tzw. minimum ustawowe. Te informacje to: data sporządzenia prospektu, dane dewelopera (m.in. opis trzech ostatnich ukończonych przedsięwzięć deweloperskich), dane dotyczące gruntu, dane dotyczące budynku oraz dane o lokalu lub domu jednorodzinnym.


Ważne informacje


Konsument może odstąpić od umowy deweloperskiej jeśli deweloper w sposób określony w ustawie dopuści się uchybień w prospekcie informacyjnym. Jeśli deweloper nie sporządzi prospektu lub nie będzie chciał go udostępnić, zgodnie z art. 32 ust. 1 w/w ustawy podlega karze grzywny. Wzór prospektu informacyjnego można znaleźć tu.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo