30
06
2014
30 06.2014
Aktualności

Umowa deweloperska Umowa deweloperska zawierana jest między nabywcą a deweloperem. Umowa taka zobowiązuje dewelopera do przeniesienia na nabywcę własności lokalu lub domu. Umowa ta może być zawarta zarówno przed rozpoczęciem inwestycji, jak i w trakcie jej trwania.

Umowa deweloperska zawierana jest między nabywcą a deweloperem. Umowa taka zobowiązuje dewelopera do przeniesienia na nabywcę własności lokalu lub domu. Umowa ta może być zawarta zarówno przed rozpoczęciem inwestycji, jak i w trakcie jej trwania. 

Jakie informacje powinna zawierać umowa deweloperska

W umowie deweloperskiej oprócz określenia stron umowy, miejsca i daty jej zawarcia oraz ceny nieruchomości, należy uwzględnić jeszcze wiele informacji. Przede wszystkim są to: 

  • informacje o nieruchomości – powierzchnia działki, stan prawny nieruchomości;określenie położenia i istotne cechy domu lub budynku, w którym ma znaleźć się mieszkanie;
  • powierzchnia i układ pomieszczeń oraz zakres i standard prac wykończeniowych;termin przeniesienia prawa własności na nabywcę lokalu;
  • wysokość i termin zapłaty przez nabywcę za lokal (cena powinna zawierać podatek VAT);
  • zobowiązanie dewelopera do wybudowania budynku, wyodrębnienia lokalu mieszkalnego i przeniesienia własności na nabywcę.

Ważne jest, że do czasu faktycznego przeniesienia na nabywcę prawa własności nieruchomości nie ma on obowiązku ponoszenia jakichkolwiek kosztów, do których zobowiązany jest właściciel.

W umowie umieszcza się także oświadczenie nabywcy o odbiorze prospektu informacyjnego wraz z załącznikami i o zapoznaniu się z ich treścią.

Więcej na temat umów deweloperskich znajdziecie tutaj.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo