18
07
2014
18 07.2014
Aktualności

Księgi wieczyste Według definicji księgi wieczyste to rejestr publiczny, który przedstawia stan prawny nieruchomości. Na jej podstawie możemy bezwzględnie ustalić, komu i jakie przysługują prawa do danej nieruchomości.

Według definicji księgi wieczyste to rejestr publiczny, który przedstawia stan prawny nieruchomości. Na jej podstawie możemy bezwzględnie ustalić, komu i jakie przysługują prawa do danej nieruchomości.


 Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości warto skontrolować czy deweloper jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu, na którym stawia nieruchomość. W tym celu warto zajrzeć na stronę internetową https://ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do. Po wpisaniu numeru Księgi Wieczystej dostajemy informację zwrotną na temat właściciela gruntu. Dowiemy się też czy działka lub budynek nie są obarczone hipoteką. Wyjątkiem jest hipoteka zabezpieczająca spłatę kredytu. W momencie zawierania umowy należy dopilnować, aby deweloper przedstawił zaświadczenie z banku, w którym bank zobowiązuje się zwolnić z obciążeń kupowane mieszkanie. 


Dzięki wglądowi w księgi wieczyste mamy pewność, że kupujemy nieruchomość nieobciążoną długami. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo