28
07
2014
28 07.2014
Aktualności

Kącik wypoczynkowy w ogrodzie Jedną z zalet posiadania własnego domu jest możliwość urządzenia przydomowego ogródka. Warto zaprojektować kącik wypoczynkowy, w którym będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć. Miejsce to powinno być osłonięte od wiatru i izolowane od hałasu.

Jedną z zalet posiadania własnego domu jest możliwość urządzenia przydomowego ogródka. Warto zaprojektować kącik wypoczynkowy, w którym będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć. Miejsce to powinno być osłonięte od wiatru i izolowane od hałasu. 


Meble ogrodowe można ustawić bezpośrednio na trawniku, ale musimy wtedy wziąć pod uwagę, że podczas użytkowania trawnik zostanie wydeptany. Obniża to znacznie estetykę miejsca. Dobrym pomysłem jest wysypanie na powierzchnię warstwy żwiru lub ustawienie drewnianych podestów. Podesty takie należy systematycznie konserwować. Innym rozwiązaniem jest wyłożenie płyt betonowych, kamiennych lub klinkieru. 


Dobór mebli to indywidualna sprawa. W największej mierze zależy od tego w jakim stylu urządziliśmy dom i pozostałą część ogrodu. Wybór materiału, z którego robione są meble jest ogromny. Najtańsze i najpopularniejsze są meble plastikowe, trzeba jednak pamiętać, że są nietrwałe i pod wpływem słońca mogą się odbarwiać. Meble drewniane są bardziej wytrzymałe, wymagają jednak stałej pielęgnacji. Meble z kutego żelaza (lub innego metalu) należy chronić przed rdzą. Dzięki temu będą nam służyły przez wiele lat.


Jeśli chodzi o rośliny to warto posadzić takie, które kształtem liści czy kolorem kwiatów będą przyciągały wzrok. Świetnie sprawdzą się ozdobne donice, a w nich posadzona pięknie pachnąca lawenda. Należy pamiętać, żeby nie sadzić obok siebie kilku roślin mogących powodować uczulenie (m.in chryzantemy i werbeny).


Odpowiednio zaprojektowany ogród przydomowy przyniesie mnóstwo radości.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo