01
08
2014
01 08.2014
Aktualności

Infrastruktura rowerowa w Lublinie W ostatnich latach Lublin rozwinął się znacząco, jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową. Przy większości głównych ulic w mieście wyznaczone są ścieżki lub trasy rowerowe. Ma to zachęcić Lublinian do aktywnego spędzania czasu wolnego.

W ostatnich latach Lublin rozwinął się znacząco, jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową. Przy większości głównych ulic w mieście wyznaczone są ścieżki lub trasy rowerowe. Ma to zachęcić Lublinian do aktywnego spędzania czasu wolnego.


Miasto wpadło też na ciekawy pomysł zorganizowania samoobsługowych wypożyczalni rowerowych. Będą one rozmieszczone w różnych punktach miasta - planuje się 40 takich miejsc. Do wypożyczenia będzie łącznie 400 rowerów. Przez pierwsze 20 minut z roweru będzie można skorzystać bezpłatnie. Za wypożyczenie roweru na pół godziny zapłacimy nie więcej niż 1,50 zł. Dodatkowo firma odpowiedzialna za przygotowanie gruntu pod wypożyczalnie, zobowiązała się wytyczyć w mieście ok. 28 km pasów rowerowych wzdłuż jezdni, m.in. na ul. Koncertowej, Wojciechowskiej, Bohaterów Monte Cassino, Zbożowej czy Diamentowej. 


Przez Lublin przechodzi też kilka szlaków rowerowych, mi.in: 

  • Lublin - Nałęczów - Wąwolnica - Kazimierz Dolny (szlak czerwony, 62 km), 
  • Lublin - Zawieprzyce - J. Rogóźno - J. Piaseczno - Załucze Stare - Urszulin - Wereszczyn - Wojciechów (Poleski Park Narodowy) - Hańsk - Wola Uhruska (szlak czerwony, 110 km).


W pobliżu inwestycji przy ulicy Goplan również znajdują się ścieżki rowerowe. Najbliższa z nich jest przy ul. Nałęczowskiej. Możemy dojechać nią do centrum miasta. 


Rowery cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców miast. Dzięki nim łatwo możemy się przemieszczać, unikamy stania w korkach i nie tracimy czasu na szukanie miejsca parkingowego. Rower to też świetny sposób na aktywny wypoczynek. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo