21
08
2014
21 08.2014
Aktualności

Urządzamy salon Salon, czyli pokój dzienny to miejsce, w którym zbierają się wszyscy domownicy. W salonie przyjmujemy gości, pijemy popołudniową kawę czy oglądamy wieczorne wiadomości. Podpowiadamy, jak urządzić salon, żeby był jednocześnie przytulny, funkcjonalny i co najważniejsze nie przeładowany.

Salon, czyli pokój dzienny to miejsce, w którym zbierają się wszyscy domownicy. W salonie przyjmujemy gości, pijemy popołudniową kawę czy oglądamy wieczorne wiadomości. Podpowiadamy, jak urządzić salon, żeby był jednocześnie przytulny, funkcjonalny i co najważniejsze nie przeładowany.


Obecnie w ofercie posiadamy mieszkania, w których salon ma powierzchnię około 23 mkw. Taka powierzchnia daje wiele możliwości ciekawej aranżacji. Pierwszym krokiem podejmowanym przy urządzaniu pokoju dziennego jest wybór koloru ścian. Tutaj mamy zupełną dowolność. Możemy zdecydować się na tapety, tynk ozdobny, kolorowe lub jednolite ściany, fototapetę czy naklejki samoprzylepne. Ogólna zasada jest taka, że do mniejszych pomieszczeń staramy się dobierać jasne kolory (optycznie powiększą wnętrze). Przy dużych i przestronnych pomieszczeniach możemy wybrać zarówno jasne jak i ciemne pokrycie ścian. 

salon-bialy

Jeśli zdecydowaliśmy się na ściany w odcieniach bieli czy pastelach, mamy więcej możliwości wyboru dodatków. Starajmy się wybrać możliwie 2 – 3 kolory, które będą się uzupełniać. Dobrze jest wydzielić w salonie kącik wypoczynkowy, w którym znajdzie się kino domowe i wygodne kanapy. Jeśli lubimy czytać warto postawić w pokoju niewielki regał, na którym umieścimy książki i gazety. 

biala-biblioteczka

Ważny jest też wybór odpowiedniego oświetlenia. Jeśli właściwie rozmieścimy punkty światła w salonie, zyskamy wrażenie optycznego powiększenia pomieszczenia. Jeśli chcemy poszerzyć salon skierujmy intensywne światło na dłuższe ściany salonu. Pokój dzienny zaaranżowany w jasnych barwach wymaga mniejszego oświetlenia niż ten urządzony w kolorach ciemnych i matowych.  


Urządzając salon kierujmy się przede wszystkim własnym poczuciem estetyki. Pamiętajmy, że powinien on być spójny z innymi pomieszczeniami w domu. Najważniejsze, żeby nie był zagracony. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo