12
09
2014
12 09.2014
Aktualności

Stadion przy ulicy Krochmalnej Budowa stadionu miejskiego znajdującego się przy ulicy Krochmalnej rozpoczęła się 21 grudnia 2012. Stadion powstał na terenach byłej Cukrowni Lublin w okolicach rzeki Bystrzycy. Inwestycja kosztowała ok. 159 mln złotych. Do tego dochodzą wydatki związane z kupnem działki pod stadion (9,5 mln zł) oraz te związane z budową dróg dojazdowych (31,6 mln złotych).

Budowa stadionu miejskiego znajdującego się przy ulicy Krochmalnej rozpoczęła się 21 grudnia 2012. Stadion powstał na terenach byłej Cukrowni Lublin w okolicach rzeki Bystrzycy. Inwestycja kosztowała ok. 159 mln złotych. Do tego dochodzą wydatki związane z kupnem działki pod stadion (9,5 mln zł) oraz te związane z budową dróg dojazdowych (31,6 mln złotych). Budowa dróg dojazdowych do stadionu wiązała się między innymi z wyburzeniem budynków znajdujących się przy ul. Krochmalnej i Nadłącznej. Łącznie zostało wyburzonych 20 budynków, w tym magazyny i kamienice mieszkalne. Mieszkańcy kamienicy zostali przekwaterowani. W miejscu skrzyżowania ul. Krochmalnej z Młyńską i Gazową powstało rondo, które ułatwi dojazd na ul. Stadionową.  

Arena-LublinFot: Arena Lublin


Stadion nazwany został Arena Lublin i pomieścić może 15,5 tysiąca widzów. Obok znajdują się dwa boiska treningowe i parking na 1200 aut. Obiekt ma trzecią kategorię UEFA – mogą być na nim rozgrywane wszystkie zawody, oprócz meczów mistrzostw świata. 


Oficjalne otwarcie Areny Lublin nastąpi 27 września. Od godziny 13:00 na stadionie będzie trwał piknik rodzinny z udziałem gwiazd stacji TVN. O godzinie 17:00 rozpocznie się płatny (15 zł) koncert inaugurujący otwarcie obiektu. Zagrają na nim: Agnieszka Chylińska z zespołem, Tatiana Okupnik, Grzegorz Hyży i Ewelina Lisowska. Nie zabraknie również laureatów programów telewizyjnych „X Factor” i „Mam Talent”: Artem Furman, Klaudia Gawor, Marta Podulka, Piotr Karpienia, Me Myself and I oraz The Chance. Koncert od 17:00 do 19:00 będzie transmitowany na żywo w stacji TVN. Co ważne, cześć dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana fundacji „Nie jesteś sam” w celu pomocy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Całe wydarzenie potrwa do godziny 22:00. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo