23
09
2014
23 09.2014
Aktualności

Jesień w ogrodzie Jesień to bardzo pracowity okres dla ogrodników. Sezon wegetacyjny zbliża się ku końcowi, przyroda szykuje się do zimowego spoczynku. Wrzesień to najlepszy czas na sadzenie nowych roślin i przesadzanie tych, które za mocno się rozrosły. Przygotowanie ogrodu na sezon zimowy jest pracochłonne, ale efekty są tego warte.

Jesień to bardzo pracowity okres dla ogrodników. Sezon wegetacyjny zbliża się ku końcowi, przyroda szykuje się do zimowego spoczynku. Wrzesień to najlepszy czas na sadzenie nowych roślin i przesadzanie tych, które za mocno się rozrosły. Przygotowanie ogrodu na sezon zimowy jest pracochłonne, ale efekty są tego warte.


Jeśli planujemy w ogrodzie nowe nasadzenia nie zwlekajmy z tym do ostatniej chwili. O tej porze roku noce są coraz zimniejsze, a świeżo posadzone rośliny potrzebują czasu na ukorzenienie. Dzięki temu w kolejnym okresie wegetacyjnym rozpoczną swój wzrost, nie tracąc czasu na aklimatyzację. Dodatkowo posadzone teraz rośliny nie będą narażone na tak zmiennie warunki pogodowa jakie mają miejsce np. wiosną. Jesień to najlepsza pora na sadzenie roślin cebulowych. Jeśli chcemy wiosną cieszyć się tulipanami, żonkilami, szafirkami, liliami czy przebiśniegami powinniśmy kupić i zasadzić ich cebule. Podczas kupowania zwróćmy uwagę na ich jędrność i twardość. Unikajmy kupowania cebul przesuszonych, z widocznymi uszkodzeniami i plamkami. Rośliny cebulowe, które nie zimują w gruncie (dalie, mieczyki, kanny, frezje) wykopujemy po pierwszych przymrozkach i przechowujemy do wiosny.

jesien-w-ogrodzie
Drzewa i krzewy ozdobne najlepiej wysadzać do gruntu w stanie spoczynku, tj. w październiku lub listopadzie. Unikamy sadzenia roślin wrażliwych na mróz, np.: brzoskwiń, moreli czy klonów palmowych. Mogą one nie przeżyć zimy.Jesienią dzielimy i przesadzamy mocno rozrośnięte byliny, rośliny iglaste i zimozielone. Podczas wykopywania starajmy się oddzielić jak największą bryłę korzeniową i ostrożnie przenieśmy ją na inne miejsce. 

jesienne-kwiaty
Na koniec wszystkie rośliny zabezpieczamy przed mrozem. Ziemię wokół nich przysypujemy korą, gałązkami lub trocinami. Nadziemne części niektórych roślin owijamy matami słomianymi lub innym materiałem do tego przeznaczonym. 


Jeśli odpowiednio przygotujemy ogród na przyjście zimy, to już wczesną wiosną cieszyć się będziemy z pierwszych zakwitających w naszym ogrodzie kwiatów.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo