19
11
2014
19 11.2014
Aktualności

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym Sposób ogrzewania domu powinien być jednym z kryteriów jakie przyjmujemy podczas poszukiwań nowego lokum. Odpowiednia instalacja centralnego ogrzewania zapewni nam nie tylko przyjemne ciepło w zimie, ale też posłuży przy podgrzewaniu wody bieżącej.

Sposób ogrzewania domu powinien być jednym z kryteriów jakie przyjmujemy podczas poszukiwań nowego lokum. Odpowiednia instalacja centralnego ogrzewania zapewni nam nie tylko przyjemne ciepło w zimie, ale też posłuży przy podgrzewaniu wody bieżącej. 


Domy jednorodzinne z naszej oferty wyposażone są w centralne ogrzewanie z grzejnikami płytowymi i piecem gazowym jednofunkcyjnym z zasobnikiem ciepłej wody. Piec ma regulator tygodniowy i czujnik zewnętrzny. P


iec jednofunkcyjny (kocioł) podnosi temperaturę wody grzewczej. Następnie ogrzana woda kierowana jest albo do instalacji C.O., albo do specjalnego zasobnika, który magazynuje ciepłą wodę. Pojemnik na wodę ma przeważnie znaczną pojemność – minimum 100 l. Dzięki temu nasz kocioł nie musi mieć dużej mocy, a mino tego będzie w stanie zapewnić nam i ciepłą wodę i ogrzanie mieszkania. 


Kotły jednofunkcyjne są przeważnie bardziej wydajne niż dwufunkcyjne. Wiąże się to z tym, że kocioł dwufunkcyjny uruchamia się zawsze gdy odkręcimy wodę. Kocioł jednofunkcyjny natomiast uruchamia się dopiero w momencie, gdy temperatura wody w pojemniku spadnie o 5 – 8 st C. Dzięki temu cały mechanizm uruchamia się rzadziej. Kotły jednofunkcyjne z oddzielnym zasobnikiem zajmują trochę więcej miejsca niż te dwufunkcyjne.


Kotły jednofunkcyjne mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Świetnie sprawdza się w domach, w których są np.: dwie łazienki. Dzięki zasobnikowi magazynującemu ciepłą wodę, jest ona zawsze dostępna dla mieszkańców. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo