30
11
2014
30 11.2014
Aktualności

Zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy udzielany najczęściej na zakup nieruchomości lub jej budowę. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka. Kredyt taki można brać w walucie krajowej lub obcej (np.: popularny kilka lat temu kredyt we frankach).

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy udzielany najczęściej na zakup nieruchomości lub jej budowę. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka. Kredyt taki można brać w walucie krajowej lub obcej (np.: popularny kilka lat temu kredyt we frankach).


Do końca grudnia 2014 roku możemy ubiegać się o przyznanie kredytu na obecnych warunkach. Jeszcze przez miesiąc możemy starać się o kredyt z 5% wkładem własny. Od stycznia 2015 roku czynnik ten ulegnie zmianie.Od 2015 roku wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu będzie wynosił 10% jego wartości. Rekomendacja S reguluje też tzw. współczynnik LTV dla nieruchomości komercyjnych. LTV określa stosunek kredytu do wartości kredytowanej nieruchomości. Nie powinien być on wyższy niż 80%.

umowa
Dobra wiadomość dla potencjalnych kredytobiorców jest taka, że od nowego roku wchodzi w życie dyrektywa unijna, która ma za zadanie ujednolicić sposoby udzielania kredytów hipotecznych. Dzięki niej klient będzie mógł sam wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, nie będzie ono dodawane w pakiecie z kredytem.


Zmiany w udzielaniu kredytów hipotecznych są znaczące, ale nie gwałtowne. Wkład własny z roku na rok będzie ulegał podwyższeniu i od 2017 roku może wynosić nawet 20% wartości kredytu. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo