09
12
2014
09 12.2014
Aktualności

Polak wybiera dom jednorodzinny Od kilku lat obserwujemy konsekwentny wzrost liczby osób, które decydują się na zamieszkanie w domu jednorodzinnym. Deweloperzy budują coraz więcej przyjaznych osiedli z niską zabudową, która zapewnia mieszkańcom spokój i ciszę z dala od zgiełku miasta

Od kilku lat obserwujemy konsekwentny wzrost liczby osób, które decydują się na zamieszkanie w domu jednorodzinnym. Deweloperzy budują coraz więcej przyjaznych osiedli z niską zabudową, która zapewnia mieszkańcom spokój i ciszę z dala od zgiełku miasta. 


Z badań przeprowadzonych przez Eurostat w 2012 wynika, że ponad połowa Polaków (53,7%) mieszka w domach jednorodzinnych. Dla porównania w roku 2005 wartość ta wynosiła 49,5%. Polacy częściej decydują się na przeprowadzkę z mieszkania w bloku do własnego domu. Eksperci uważają, że związane jest to z bogaceniem się społeczeństwa i chęcią zmiany otoczenia.


Wybór domu jednorodzinnego w spokojnej okolicy ma wiele zalet. Można zauważyć postępujący proces suburbanizacji, czyli przeprowadzania się ludzi z centrów miast na jego obrzeża lub na tereny wiejskie. Dużą popularnością cieszą się nie tylko domy wolnostojące, ale również bliźniaki i domy w zabudowie szeregowej. Zabudowa szeregowa łączy w sobie zalety mieszkania w domu jednorodzinnym i w bloku. Bliskość sąsiadów, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności sprawia, że tak chętnie rezygnujemy z mieszkania w bloku z wielkiej płyty. 


W Unii Europejskiej w domach jednorodzinnych mieszka przeciętnie 57,7% mieszkańców. Szacuje się, że Polska ma szanse dogonić ten wynik. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo