31
12
2014
31 12.2014
Aktualności

Podsumowanie mijającego roku - kredyty hipoteczne Rok 2014 przyniósł istotne zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych. Program „Mieszkanie dla Młodych”, Rekomendacja S i obniżka stop procentowych to jedne z najważniejszych tematów poruszanych w obrębie kredytów.

Rok 2014 przyniósł istotne zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych. Program „Mieszkanie dla Młodych”, Rekomendacja S i obniżka stop procentowych to jedne z najważniejszych tematów poruszanych w obrębie kredytów.


„Mieszkanie dla Młodych” to program rządowy mający na celu ułatwienie kupna nowego mieszkania lub domu przez osoby młode. Osoby, które nie ukończyły 35 roku życia mogły ubiegać się o dofinansowanie kredytu hipotecznego na kupno lokalu na rynku pierwotnym. Mieszkanie lub dom musi spełniać określone warunki, m.in. metraż i cena za mkw. Ze względu na te wymogi z 600 mln złotych przeznaczonych na ten cel, wykorzystano ok 1/3.


Rekomendacja S, stworzona przez Komisje Nadzoru Finansowego, wprowadziła istotne zmiany w przepisach kredytowych. Najważniejszą zmianą było ustalenie 5% obowiązkowego wkładu własnego. Mimo to większość banków oczekiwała od kredytobiorców co najmniej 10% wkładu. Kilka banków wymagało 20% wkładu. Dzięki Rekomendacji S skrócił się okres na jaki maksymalnie można wziąć kredyt - z 30 (a nawet 40) na sugerowane 25 lat. Od lipca wprowadzono również zasadę, że o kredyt w obcej walucie mogą ubiegać się osoby, które w obcej walucie otrzymują wynagrodzenie. 

papiery
W roku 2014 obserwowaliśmy również niższe niż w poprzednich latach poziomy stóp procentowych. Miało to swoje odzwierciedlenie w spadku oprocentowania kredytów hipotecznych. Co z kolei przyczyniło się do wzrostu marż kredytowych. 


Nadchodzący, 2015 rok, również przyniesie wiele zmian. Najistotniejszą będzie podniesienie do 10% wymaganego wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. 

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo