31
12
2014
31 12.2014
Aktualności

Podsumowanie mijającego roku - kredyty hipoteczne Rok 2014 przyniósł istotne zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych. Program „Mieszkanie dla Młodych”, Rekomendacja S i obniżka stop procentowych to jedne z najważniejszych tematów poruszanych w obrębie kredytów.

Rok 2014 przyniósł istotne zmiany w przyznawaniu kredytów hipotecznych. Program „Mieszkanie dla Młodych”, Rekomendacja S i obniżka stop procentowych to jedne z najważniejszych tematów poruszanych w obrębie kredytów.


„Mieszkanie dla Młodych” to program rządowy mający na celu ułatwienie kupna nowego mieszkania lub domu przez osoby młode. Osoby, które nie ukończyły 35 roku życia mogły ubiegać się o dofinansowanie kredytu hipotecznego na kupno lokalu na rynku pierwotnym. Mieszkanie lub dom musi spełniać określone warunki, m.in. metraż i cena za mkw. Ze względu na te wymogi z 600 mln złotych przeznaczonych na ten cel, wykorzystano ok 1/3.


Rekomendacja S, stworzona przez Komisje Nadzoru Finansowego, wprowadziła istotne zmiany w przepisach kredytowych. Najważniejszą zmianą było ustalenie 5% obowiązkowego wkładu własnego. Mimo to większość banków oczekiwała od kredytobiorców co najmniej 10% wkładu. Kilka banków wymagało 20% wkładu. Dzięki Rekomendacji S skrócił się okres na jaki maksymalnie można wziąć kredyt - z 30 (a nawet 40) na sugerowane 25 lat. Od lipca wprowadzono również zasadę, że o kredyt w obcej walucie mogą ubiegać się osoby, które w obcej walucie otrzymują wynagrodzenie. 

papiery
W roku 2014 obserwowaliśmy również niższe niż w poprzednich latach poziomy stóp procentowych. Miało to swoje odzwierciedlenie w spadku oprocentowania kredytów hipotecznych. Co z kolei przyczyniło się do wzrostu marż kredytowych. 


Nadchodzący, 2015 rok, również przyniesie wiele zmian. Najistotniejszą będzie podniesienie do 10% wymaganego wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo