12
01
2015
12 01.2015
Aktualności

Rynek deweloperski w 2015 roku Końcówka 2014 roku była dla deweloperów okresem wzmożonej aktywności. Wszystko za sprawą rekomendacji S, która zakłada, że od 2015 roku zwiększy się wymagana kwota wkładu własnego z 5 na 10% wartości nieruchomości. Jakie zmiany czekają deweloperów i ich klientów we właśnie rozpoczynającym się roku?

Rekomendacja U i niski poziom stóp procentowych
 
Mimo, że praktycznie dwukrotnie zwiększyła się wartość obowiązkowego wkładu własnego, dzięki stale utrzymującym się niskim stopom procentowym deweloperzy nie odczują mocno braku zainteresowania nowymi lokalami. Nowością, która dotyczy kredytobiorców, jest Rekomendacja U. Zakłada ona, że kredytobiorca będzie miał możliwość wyboru polisy ubezpieczeniowej spoza oferty banku. Zniechęci to banki do oferowania polis grupowych i narzucania klientom konkretniej polisy. W drugim kwartale 2015 roku wprowadzone zostaną ubezpieczenia indywidualne. W konsekwencji wzrośnie całościowy koszt kredytu hipotetycznego.
 
 
 
Ustawa o prawach konsumenta
 
Ustawa o prawach konsumenta weszła w życie 25 grudnia 2015 roku. Z jej zapisów wynika m.in. wydłużenie okresu rękojmi na nowe lokale. Przed wprowadzeniem ustawy było to 3 lata, obecnie zaś 5 lat. Oznacza to, że wydłuży się okres odpowiedzialności sprzedającego za wady fizyczne i prawne sprzedawanej rzeczy. Zapewni to klientom większe bezpieczeństwo w przypadku nabywania lokali na rynku pierwotnym. Nowe zasady dotyczą również części wspólnych lokali i w tym przypadku okres rękojmi będzie liczony od dnia powstania wspólnoty mieszkaniowej. 

Rok 2015 będzie rokiem intensywnych zmian na rynku pierwotnym. 
Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo