22
02
2015
22 02.2015
Aktualności

Wydłużenie czasu rękojmi Od dnia 25 grudnia 2014 roku zmienił się okres rękojmi za wady fizyczne nieruchomości. Od tej daty wynosi ona 5 lat, czyli została wydłużona o dwa lata. Jest to bardzo dobra wiadomość dla klientów deweloperów, którzy mają teraz więcej czasu na wykrycie i zgłoszenie ewentualnych usterek wykrytych w mieszkaniu.

Z dłuższej rękojmi mogą skorzystać osoby fizyczne, które nabywają nieruchomości na własny użytek. Dzięki Ustawie o prawach konsumenta z 30 maja 2014 roku klient, od momentu kupna nieruchomości, może przez okres pięciu lat domagać się usunięcia powstałych w tym czasie wad i usterek i, jeśli roszczenia są uzasadnione, deweloper ma obowiązek nieodpłatnie je usunąć.

Rękojmia obowiązuje również w częściach wspólnych budynku, np.: na klatkach schodowych czy w obrębie komórek lokatorskich.

peknieta sciana

Należy pamiętać, że roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy wadliwej na nową przedawnia się po roku, licząc od stwierdzenia wady. Jeśli deweloper i klient nie mogą dojść do porozumienia w sprawie powstałej usterki, zostaje im rozwiązanie sporu na drodze sądowej.

Rękojmia oprócz wad fizycznych dotyczy też wad prawnych. Jeśli deweloper sprzedał nieruchomość klientowi w sposób niezgodny z prawem (np.: sprzedany lokal należał do osoby trzeciej) wówczas klient może domagać się naprawienia tego błędu.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo