22
02
2015
22 02.2015
Aktualności

Wydłużenie czasu rękojmi Od dnia 25 grudnia 2014 roku zmienił się okres rękojmi za wady fizyczne nieruchomości. Od tej daty wynosi ona 5 lat, czyli została wydłużona o dwa lata. Jest to bardzo dobra wiadomość dla klientów deweloperów, którzy mają teraz więcej czasu na wykrycie i zgłoszenie ewentualnych usterek wykrytych w mieszkaniu.

Z dłuższej rękojmi mogą skorzystać osoby fizyczne, które nabywają nieruchomości na własny użytek. Dzięki Ustawie o prawach konsumenta z 30 maja 2014 roku klient, od momentu kupna nieruchomości, może przez okres pięciu lat domagać się usunięcia powstałych w tym czasie wad i usterek i, jeśli roszczenia są uzasadnione, deweloper ma obowiązek nieodpłatnie je usunąć.

Rękojmia obowiązuje również w częściach wspólnych budynku, np.: na klatkach schodowych czy w obrębie komórek lokatorskich.

peknieta sciana

Należy pamiętać, że roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy wadliwej na nową przedawnia się po roku, licząc od stwierdzenia wady. Jeśli deweloper i klient nie mogą dojść do porozumienia w sprawie powstałej usterki, zostaje im rozwiązanie sporu na drodze sądowej.

Rękojmia oprócz wad fizycznych dotyczy też wad prawnych. Jeśli deweloper sprzedał nieruchomość klientowi w sposób niezgodny z prawem (np.: sprzedany lokal należał do osoby trzeciej) wówczas klient może domagać się naprawienia tego błędu.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo