11
03
2015
11 03.2015
Aktualności

Wiosna w ogrodzie Chociaż do astronomicznej wiosny zostało jeszcze kilka dni, właściciele ogrodów i ogródków przydomowych już zaczynają pracę. Wiosną wszystko budzi się do życia. To też najlepszy czas na wysiew roślin wprost, do gruntu, przycięcie krzewów i zakładanie rabat. Zobacz od czego zacząć wiosenne porządki.

Luty – przycinamy krzewy i drzewka

Właściciele ogrodów pracę przy ich pielęgnacji zaczynają już w lutym. W tym roku zima była dość łagodna, dlatego można było wykonać większość czynności w ogrodzie. W cieplejsze dni lutego warto zająć się krzewami, które zimowały w ogrodzie. Skracamy ich pędy o 1/3 wysokości, tak aby później mogły ładnie się rozkrzewić. Starsze krzewy odmładzamy poprzez wycięcie do 2/3 wysokości pędów. Najstarsze i najbardziej zgrubiałe gałęzie usuwamy.

Marzec – sadzimy i siejemy

Wraz z początkiem marca, kiedy zniknie już pokrywa śnieżna możemy przystąpić do właściwych porządków w ogrodzie. Ten miesiąc jest również najbardziej odpowiedni na sadzenie i sianie nowych roślin wprost do gruntu. Na początek jednak należy zająć się już posadzonymi roślinami. Jeśli sadziliśmy rośliny cebulowe, teraz usuwamy z nich okrycie zimowe. Usuwamy też resztki roślin i porządkujemy rabaty i trawniki. Przed sianiem i sadzeniem nowych roślin należy odpowiednio przygotować glebę, W zależności od wybranych roślin i ich preferencji glebowych musimy spulchnić i nawieźć ziemię. Możemy wymieszać ją np.: z kompostem. W marcu możemy wysadzać do gruntu większość drzew, m.in. brzozy, robinie, drzewa owocowe (brzoskwinie i morele), a także krzewów: róż, piwonii, malin oraz jeżyn. To również dobry czas na sadzenie bylin nie wrażliwych na przymrozki. Pod koniec marca, gdy temperatura będzie już wyższa można wysiać do gruntu rośliny jednoroczne (mak polny, chabry, nagietki).

wiosna

Kwiecień – kontynuujemy porządki

Z uwagi na to, że luty i marzec były w tym roku wyjątkowo łagodne, w kwietniu będziemy mieli mniej pracy. Kwiecień jest dobrym miesiącem na sadzenie roślin, które nie zimują w gruncie tj. mieczyki, zawilce, oraz kontynuujemy sadzenie bylin. Dobrze jest zająć się pielęgnacją trawnika. W razie konieczności należy dosiać trawę i zastosować środki ochronne. Wysiewamy również resztę roślin jednorocznych (kocanki, dimorfotekę, astry i cynie). W razie spodziewanych przymrozków, dobrze jest okryć rośliny na noc. W kwietniu zadbajmy także o meble ogrodowe i drewniane tarasy.

wiosenne-kwiaty

Maj – zakładamy ogród warzywny

Maj jest dobrym miesiącem na sadzenie iglaków i azalii. Jeśli mamy miejsce w ogrodzie przeznaczone na ogród warzywny, to maj jest dobrym miesiącem na wysianie grochu, fasoli, kabaczków czy cukinii. Są to rośliny ciepłolubne.

Wiosna to czas wzmożonej pracy dla wszystkich ogrodników. Jeśli lubicie pielęgnować ogrody i nie wyobrażacie sobie domu bez ogrodu, zapoznajcie się z ofertą naszych domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiada duży ogród na tyłach domu, który można dowolnie zagospodarować.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo