27
03
2015
27 03.2015
Aktualności

Centrum Spotkań Kultur w Lublinie Centrum Spotkań Kultur to nowa instytucja powstająca w Lublinie, która powstaje w miejscu dawnego niedokończonego teatru przy Alejach Racławickich. Budowa Centrum jest jak na razie ukończona w 75%, jego otwarcie planuje się na przełomie 2015 i 2016 roku.

Budynek Centrum jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkiem na terenie naszego kraju. Atrakcją na pewno będzie przeszklony taras widokowy znajdujący się na ósmym piętrze budynku. Ponadto zaprojektowano też specjalną windę, która może wwieźć na górę "TIR-a" załadowanego sprzętem. Architekci zrealizowali też pomysł podwieszonych do sufitu schodów.

W Centrum powstanie również nowa sala teatralna mogąca pomieścić 1000 osób. Znajdą się tam także sale seminaryjne, konferencyjne, galerie sztuki, multimedialna biblioteka, sale klubowe oraz restauracje.

centrum-spotkan-kultur

fot. dziennikwschodni.pl

W Centrum Spotkań Kultur będą miały swoją siedzibę m.in. Teatr Muzyczny i Filharmonia Lubelska, a także kilkadziesiąt innych instytucji kulturalnych. Plac przed Centrum zostanie również odpowiednio zagospodarowany, tak aby stał się częstym miejscem spotkań.

Inwestycja pochłonie około 200 mln złotych. Większość funduszy uzyskano z dotacji unijnych. Wszystko po to, żeby dawny znany lublinianom jako "Teatr w budowie" budynek, zaczął tętnić życiem.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo