31
03
2015
31 03.2015
Aktualności

Wybieramy osłonę okien Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym często decydujemy się na zamontowanie w oknach zasłon, które mają nas chronić nie tylko przed ostrym słońcem, ale też przed wzrokiem sąsiadów. Możemy wybrać kilka rozwiązań: zamontować żaluzje, rolety albo markizy. Podpowiadamy jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań.

Dużym powodzeniem wśród kupujących cieszą się żaluzje. Mają one sporo zalet: są tanie, łatwe w montażu, występują w wielu kolorach, dlatego można je łatwo dopasować do wnętrza. Żaluzje mogą być poziome - tzw. weneckie lub też pionowe (verlikale). Żaluzje wykonuje się z aluminium, tworzywa sztucznego, drewna lub (w przypadku vertikali) z materiału. Wadą tego rozwiązanie jest to że trudno je utrzymać w czystości. Ciężko czyści się miejsca pomiędzy cienkimi paskami.

żaluzje

Nie mniej popularnym wyborem są rolety. Występują one w różnych szerokościach (można dopasować je do różnych wymiarów okien, są też tworzone z przeróżnych materiałów. Na rynku znajdziemy rolety wykonane z materiałów tekstylnych, bambusa, drewna czy papieru. Mogą być jedno lub wielobarwne. Rolety łatwo się montuje i demontuje. Mogą pełnić w mieszkaniu również funkcję dekoracyjną. Główną wadą rolet jest ich nietrwałość.

rolety_bambusowe

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie markiz przeciwsłonecznych. Mają one mnóstwo zalet: zapobiegają dostawaniu się do wnętrza pomieszczenia szkodliwych promieni słonecznych, stanowią dekorację domu, obniżają temperaturę w mieszkaniu. Markizy dzielimy na: tarasowe, balkonowe i koszowe.

markizy

Decydując się na konkretne rozwiązanie musimy brać pod uwagę kilka czynników: sposób otwierania się okien, ich wielkość i ilość, dopasowanie do aranżacji wnętrza i elewacji budynku.

Jeśli lubimy nowinki techniczne możemy założyć automatyczny system sterowania roletami lub markizami. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i będziemy mogli łatwo kontrolować ułożenie zasłon okiennych w ciągu dnia.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo