20
04
2015
20 04.2015
Aktualności

Wykańczamy mieszkanie Kupno nowego domu lub mieszkania to duże wyzwanie. Jeszcze większym jest jego wykończenie. Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym dostajemy ją w tzw. standardzie deweloperskim. Od nas zależy jaki ostateczny kształt będzie miało nasze lokum. Poniżej kilka wskazówek odnośnie tego na co zwrócić uwagę podczas wykańczania mieszkania.

Wykańczania mieszkania możemy podjąć się samodzielnie lub wynająć do tego celu ekipę remontową. Skorzystajmy z tego drugiego rozwiązania jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Dobrze położone płytki i odpowiednio przygotowane ściany są gwarancją jakości. Nie chcemy przecież powtarzać gruntownego remontu co kilka lat.

Wybór ekipy remontowej

Przy wyborze ekipy remontowej warto kierować się poleceniem. Popytajmy znajomych i przyjaciół i wybierzmy kilka sprawdzonych ekip. Warto dowiedzieć się o zakres usług remontowych i materiałów, z których korzystają usługodawcy. Na pewno wśród zakresu prac powinno się znaleźć: zagruntowanie ścian i ich pomalowanie (lub tapetowanie jeśli chcemy); wyposażenie łazienki w urządzenia sanitarne i baterie, a także położenie w niej glazury i terakoty; ułożenie podłogi w kuchni i innych pomieszczeniach; stolarka drzwiowa. Oczywiście po uzgodnieniu z ekipą możemy wybrać tylko kilka usług, które nas interesują. O ile malowanie ścian na jednolity kolor nie wydaje się trudne, o tyle już ułożenie skomplikowanego wzoru kafelków na podłodze warto powierzyć fachowcom. Zweryfikujmy też z jakich materiałów korzystają usługodawcy – czy są to materiały dobrej jakości, cenionych producentów. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję jakości i trwałości.

remont

Jeśli to możliwe poprośmy szefa ekipy o zdjęcia albo możliwość obejrzenia ich wcześniejszej pracy. Pozwoli nam to ocenić na ile są solidni i jak ich praca wygląda w rzeczywistości. Dowiedzmy się też ile wynosi cena za metr kwadratowy usługi i skonfrontujmy ją ze średnią ceną w naszym mieście. Przeważnie im coś jest tańsze tym gorszej jest jakości. Wybierzmy więc firmę, która proponuje optymalną cenę.

Najważniejsze jest, żeby wszystkie ustalenia spisać w formie umowy. Oprócz standardowych punktów nie zapomnijmy o wpisaniu daty przewidzianego końca remontu. Uchroni nas to przed przykrymi i niespodziewanymi wydarzeniami.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo