19
05
2015
19 05.2015
Aktualności

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie dla Młodych to program rządowy mający na celu pomoc młodym ludziom w kupnie ich pierwszego nowego domu lub mieszkania. Program wszedł w życie w 2014 roku. W tym roku nastąpi nowelizacja programu.

Istotne zmiany

Istotna zmiana jaką wprowadza nowelizacja dotyczy celu kredytu. Dotychczas kredyt przyznawany był na nabycie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, obecnie zaś rozszerzono ten zapis o wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej. Oznacza to, że beneficjenci programu będą mogli ubiegać się o kredyt na budowę lokalu. Kolejną zmianą jest zniesienie górnej granicy wieku nabywcy dla nabywców, którzy wychowują co najmniej troje dzieci. Dla pozostałych osób górna granica wieku wynosi 35 lat (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego małżonka).

klucze

Wysokość dofinansowania

Dotychczas osoby niewychowujące dzieci mogły liczyć na 10% dofinansowania, a pozostałe osoby na 15 %. Po nowelizacji wysokość dofinansowania wygląda następująco: 10% dla osób nieposiadających dzieci, 15% dla nabywców z jednym dzieckiem, 20% przy dwójce dzieci oraz 30% przy co najmniej trójce.

Wprowadzenie tych zmian planowane jest na początek 3 kwartału 2015 roku.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo