17
07
2015
17 07.2015
Aktualności

Przydomowy plac zabaw Wybudowanie w ogrodzie przydomowego placu zabaw to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć nasze pociechy zawsze "na oku" i mamy pewność, że się nie nudzą. Podpowiadamy jak urządzić funkcjonalny plac zabaw.

Wybór miejsca

Elementy wyposażenia placu zabaw warto ustawić w takim miejscu, żeby był on dobrze widoczny z okna domu. Dobrze też jeśli znajdzie się częściowo w cieniu, np. drzew. Wtedy dzieci będą mogły korzystać z niego przed większą część dnia. Teren pod plac zabaw dobrze jest wyrównać, unikniemy wtedy tworzenia się kałuż po deszczu.

Wybór elementów placu

Wybór poszczególnych konstrukcji zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Planując zakup huśtawek, zjeżdżalni czy karuzeli sprawdzajmy oznaczenia na produkcie. Nie każdy sprzęt jest odpowiedni dla malucha. Miejsce przeznaczone na plac powinno mieć też odpowiednią nawierzchnię. Najlepiej sprawdzi się powierzchnia trawiasta. Możemy też użyć drobnego piasku lub specjalnych, syntetycznych nawierzchni amortyzujących.

plac zabaw

W przypadku dzieci poniżej 3 roku życia świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju domki, huśtawki na sprężynie, tablice do malowania kredą. Dobór kolorów możemy skonsultować w miarę możliwości z maluchem. Nie zapomnijmy też o takich elementach, z których dzieci mogą korzystać wspólnie, tj. z piaskownicy i np. niewysokich karuzel.

Starsze dziecko będzie bardziej zainteresowane huśtawkami i zjeżdżalniami. Możemy ustawić na placu niewielką ściankę wspinaczkową albo trampolinę. Jeśli dziecko lubi uprawiać sport możemy również rozstawić bramki, zrobić mini boisko do gry w piłkę siatkową albo koszykówkę.

Najważniejsze, żeby dopasować poszczególne sprzęty do wieku i ilości dzieci. Zwróćmy również uwagę czy sprzęty posiadają certyfikaty potwierdzające ich zgodność z normą PN-EN 71, a także na to czy są oznaczone znakiem CE.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo