23
07
2015
23 07.2015
Aktualności

Jak dbać o panele laminowane? Laminowane panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych na podłogi. Za ich zastosowaniem przemawia różnorodność, walory użytkowe i estetyczne, a także stosunkowo niska cena. Ich niewątpliwą zaletą jest również łatwość w pielęgnacji. Jak dbać o panele laminowane?

Odkurzanie i zamiatanie

Panele podłogowe, podobnie jak deski i parkiety, wrażliwe są na wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, żwir czy kamienie. Regularne odkurzanie i zamiatanie podłogi sprawi, że ograniczymy do minimum kontakt zanieczyszczeń z panelami. Do tego celu możemy użyć odkurzacza z miękką szczotką albo mopa z nakładką do kurzu.

panele-podlogowe

Mycie paneli

Jeżeli na podłodze zauważymy jakieś zabrudzenia, możemy je usunąć za pomocą wody lub wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Musimy jednak pamiętać, że panele podłogowe są wrażliwe na nadmiar wody. Ściereczka, której używamy powinna być dobrze wyciśnięta. Pamiętajmy też, żeby do czyszczenia paneli używać środków do tego przeznaczonych. Nie eksperymentujmy z woskami do drewna, nie używajmy też szorstkich szczotek. Wszelkie zabrudzenia powinniśmy czyścić na bieżąco, a rozlaną wodę lub inne płyny od razu ścierać.

panele-podlogowe

Zabezpieczone meble

Meble, tj.: nogi krzeseł, stołów, kanap i szaf, stojące na podłodze dobrze jest zabezpieczyć od spodu podkładkami gumowymi lub filcowymi. Unikniemy wtedy rys powstających przy przesuwaniu mebli. Możemy też użyć pasujących do wnętrza dywaników.

Dbanie o panele laminowane nie jest wcale takie trudne. Wystarczy pamiętać o tym aby wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia usuwać na bieżąco, a także stosować preparaty przeznaczone dla tego rodzaju podłogi.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo