04
09
2015
04 09.2015
Aktualności

Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych Płyta gipsowo - kartonowa jest materiałem budowlanym używanym przy pracach wykończeniowych. Zbudowana jest z arkuszy gipsowych zabezpieczonych tekturą. Płyty mają różną grubość - od 6,5 do 24 mm, szerokość 1200 lub 1600 mm i długość od 2000 do 4000 mm. Można je mocować na kilka sposobów - za pomocą wkrętów na konstrukcjach drewnianych lub metalowych albo bezpośrednio do ścian.

Zastosowanie

Płyty gipsowo - kartonowe służą przede wszystkim do ustawiana ścianek działowych. Mogą być też wykorzystywane do licowania wewnętrznych ścian i sufitów, w tym również sufitów podwieszanych. Płyty gipsowo - kartonowe ze względu na swoje właściwości mogą być stosowane jako osłona przeciwpożarowa. Pochłaniają one duże ilości ciepła.

podwieszany-sufit

Płyty gipsowo - kartonowe możemy wykorzystać również do wykonania półek, zabudowania wnęk w pomieszczeniu, a nawet do stworzenia całego regału. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dowolnej aranżacji takiego "mebla". Gdy znudzi nam się wykończenie płyty, możemy ją przemalować lub zaaranżować w dowolny inny sposób. Taki sposób jest też tańszy niż w przypadku zabudowy robionej na zamówienie np.: z drewna. 

regał

Płyty gipsowo - kartonowe posiadają wiele zalet. Są lekkie, tanie i łatwe w montażu. Wykorzystanie ich podczas wykańczania domu daje ciekawe możliwości aranżacyjne.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo