17
09
2015
17 09.2015
Aktualności

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe Drewniane meble ogrodowe oprócz typowych walorów użytkowych, mają też dużą wartość dekoracyjną. Prawidłowo konserwowane, użytkowane i przechowywane będą nam służyły przez lata. Poniżej znajdziecie Państwo informacje jak dbać o drewniane meble ogrodowe.

Drewniane meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Znajdziemy meble zrobione z gatunków drzew rodzimych tj.: jesionu, robinii, buka, dębu, sosy czy świerku. W ofercie wielu sklepów dostępne są również meble wykonane z egzotycznych gatunków, np.: leku albo eukaliptusa.

meble-ogrodowe

Pielęgnację i konserwację dobieramy właśnie pod gatunek, z którego meble zostały wykonane. W przypadku mebli z drewna egzotycznego (tekowego) nie wymagają specjalnych zabiegów, mogą jednak nieco szarzeć podczas użytkowania, szczególnie jeśli zimę również spędzają w ogrodzie. Szarzeniu możemy zapobiec poprzez pokrycie elementów drewnianych olejem do drewna tekowego. Zabieg ten należy powtarzać nawet 2 - 3 razy w roku, w szczególności zaś po zakończeniu sezonu.

drewniane-meble

Meble wykonane z rodzimych gatunków wymagają od nas więcej uwagi. W sklepie możemy kupić meble, które są już zaimpregnowane i polakierowane (lub pomalowane farbą). Po zakończeniu sezonu - jesienią, należy je dokładnie wyczyścić, wysuszyć i przenieść do zamkniętego pomieszczenia, w którym temperatura nie spada poniżej 0 st. C. Nie przykrywajmy ich szczelnie folią. Wiosną, przed rozpoczęciem sezonu, ewentualne pęknięcia możemy zeszlifować i polakierować to miejsce.

Meble-drewniane

W przypadku mebli wykonanych z surowego drewna należy, przed umieszczeniem ich w ogrodzie, pokryć je specjalnym olejem. Czynność tę najlepiej powtórzyć przed schowaniem mebli na zakończenie sezonu.

Odpowiednio konserwowane i przechowywane drewniane meble ogrodowe będą nam służyły przez wiele lat. Ich pielęgnacja nie jest skomplikowana.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo