17
09
2015
17 09.2015
Aktualności

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe Drewniane meble ogrodowe oprócz typowych walorów użytkowych, mają też dużą wartość dekoracyjną. Prawidłowo konserwowane, użytkowane i przechowywane będą nam służyły przez lata. Poniżej znajdziecie Państwo informacje jak dbać o drewniane meble ogrodowe.

Drewniane meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Znajdziemy meble zrobione z gatunków drzew rodzimych tj.: jesionu, robinii, buka, dębu, sosy czy świerku. W ofercie wielu sklepów dostępne są również meble wykonane z egzotycznych gatunków, np.: leku albo eukaliptusa.

meble-ogrodowe

Pielęgnację i konserwację dobieramy właśnie pod gatunek, z którego meble zostały wykonane. W przypadku mebli z drewna egzotycznego (tekowego) nie wymagają specjalnych zabiegów, mogą jednak nieco szarzeć podczas użytkowania, szczególnie jeśli zimę również spędzają w ogrodzie. Szarzeniu możemy zapobiec poprzez pokrycie elementów drewnianych olejem do drewna tekowego. Zabieg ten należy powtarzać nawet 2 - 3 razy w roku, w szczególności zaś po zakończeniu sezonu.

drewniane-meble

Meble wykonane z rodzimych gatunków wymagają od nas więcej uwagi. W sklepie możemy kupić meble, które są już zaimpregnowane i polakierowane (lub pomalowane farbą). Po zakończeniu sezonu - jesienią, należy je dokładnie wyczyścić, wysuszyć i przenieść do zamkniętego pomieszczenia, w którym temperatura nie spada poniżej 0 st. C. Nie przykrywajmy ich szczelnie folią. Wiosną, przed rozpoczęciem sezonu, ewentualne pęknięcia możemy zeszlifować i polakierować to miejsce.

Meble-drewniane

W przypadku mebli wykonanych z surowego drewna należy, przed umieszczeniem ich w ogrodzie, pokryć je specjalnym olejem. Czynność tę najlepiej powtórzyć przed schowaniem mebli na zakończenie sezonu.

Odpowiednio konserwowane i przechowywane drewniane meble ogrodowe będą nam służyły przez wiele lat. Ich pielęgnacja nie jest skomplikowana.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo