15
10
2015
15 10.2015
Aktualności

Propozycja rewitalizacji doliny rzeki Czechówki Rzeka Czechówka płynąca przez Lublin wyznacza północną granicę Dzielnicy Szerokie. Nic więc dziwnego, że radnym dzielnicy zależy na rewitalizacji odcinka rzeki w tym miejscu. Podczas ostatniego spotkania z Prezydentem Miasta panem Krzysztofem Żukiem radni przedstawili m.in. projekt rewitalizacji doliny rzeki Czechówki.

Czym jest rewitalizacja?

Rewitalizacja to złożone pojęcie. Słowo pochodzi z języka łacińskiego i oznacza dosłownie "przywrócenie do życia, ożywienie". Rewitalizacja odnosi się do działań podejmowanych w dużej skali i w odniesieniu do wielu płaszczyzn funkcjonowania przestrzeni miejskiej. Rewitalizacji podlegają miejskie obszary kryzysowe i zdegradowane, a wykonywana jest ona przede wszystkim w kontekście społecznym. Dzięki rewitalizacji zaniedbane obszary zyskują "nowe życie" i są wykorzystywane przez mieszkańców.

Rzeka Czechówka

Źródło: szerokie.lublin.eu

Propozycje Rady

Rada Dzielnicy Szerokie postanowiła zająć się odcinkiem rzeki Czechówki, który znajduje się na terenie dzielnicy i przedstawiła propozycje jej rewitalizacji. Wśród tych propozycji znajdują się:

  • Wykoszenie i wyczyszczenie terenu wzdłuż rzeki i wybudowanie w tym miejscu oświetlonego bulwaru dla pieszych;
  • Zamontowanie ekologicznych ławeczek i utworzenie ekologicznego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców;
  • Wydzielenie ogrodzonych boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej i stworzenie niewielkich trybun;
  • Zaprojektowanie oczka wodnego, które w zimie mogłoby służyć jako mini lodowisko;
  • Utworzenie miejsc do grillowania;
  • Wybudowanie skateparku i toru rowerowego.

Rewitalizacja doliny rzeki Czechówki na tym odcinku znacząco przyczyniłaby się do zwiększania atrakcyjności dzielnicy.

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Developer Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Prowadzona jest sprzedaż domów w Sławinku. W ofercie deweloper posiada domy na sprzedaż bliźniacze oraz szeregowe. Wszystkie obiekty zostały tak zaprojektowane i usytuowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Proponowane domy w Lublinie położone są w prestiżowej dzielnicy – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to nieliczne z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem interesują Cię domy nowe na terenie Lublina, to zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo