15
10
2015
15 10.2015
Aktualności

Propozycja rewitalizacji doliny rzeki Czechówki Rzeka Czechówka płynąca przez Lublin wyznacza północną granicę Dzielnicy Szerokie. Nic więc dziwnego, że radnym dzielnicy zależy na rewitalizacji odcinka rzeki w tym miejscu. Podczas ostatniego spotkania z Prezydentem Miasta panem Krzysztofem Żukiem radni przedstawili m.in. projekt rewitalizacji doliny rzeki Czechówki.

Czym jest rewitalizacja?

Rewitalizacja to złożone pojęcie. Słowo pochodzi z języka łacińskiego i oznacza dosłownie "przywrócenie do życia, ożywienie". Rewitalizacja odnosi się do działań podejmowanych w dużej skali i w odniesieniu do wielu płaszczyzn funkcjonowania przestrzeni miejskiej. Rewitalizacji podlegają miejskie obszary kryzysowe i zdegradowane, a wykonywana jest ona przede wszystkim w kontekście społecznym. Dzięki rewitalizacji zaniedbane obszary zyskują "nowe życie" i są wykorzystywane przez mieszkańców.

Rzeka Czechówka

Źródło: szerokie.lublin.eu

Propozycje Rady

Rada Dzielnicy Szerokie postanowiła zająć się odcinkiem rzeki Czechówki, który znajduje się na terenie dzielnicy i przedstawiła propozycje jej rewitalizacji. Wśród tych propozycji znajdują się:

  • Wykoszenie i wyczyszczenie terenu wzdłuż rzeki i wybudowanie w tym miejscu oświetlonego bulwaru dla pieszych;
  • Zamontowanie ekologicznych ławeczek i utworzenie ekologicznego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców;
  • Wydzielenie ogrodzonych boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej i stworzenie niewielkich trybun;
  • Zaprojektowanie oczka wodnego, które w zimie mogłoby służyć jako mini lodowisko;
  • Utworzenie miejsc do grillowania;
  • Wybudowanie skateparku i toru rowerowego.

Rewitalizacja doliny rzeki Czechówki na tym odcinku znacząco przyczyniłaby się do zwiększania atrakcyjności dzielnicy.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo