22
10
2015
22 10.2015
Aktualności

Oświetlenie schodów wewnętrznych Dobrze oświetlone schody zapewniają bezpieczeństwo podczas ich używania przede wszystkim wieczorem i w nocy. Oświetlenie oprócz walorów użytkowych spełnia również szereg walorów dekoracyjnych. Podpowiadamy jak w odpowiedni sposób zadbać o oświetlenie schodów.

Praktyczne wskazówki

Wybierając miejsce mocowania źródeł światła musimy koniecznie zwrócić uwagę czy każdy ze stopni schodów jest odpowiednio oświetlony. Nie mogą powstawać cienie, które częściowo lub całkowicie "zakryją" jeden lub kilka stopni. Zadbajmy też o to, żeby używane przez nas światło nie było zbyt ostre, bo wtedy oprócz oświetlenia schodów może też oślepić korzystającą z nich osobę. Lepiej nie decydować się na migające i kolorowe światło, które może rozpraszać i denerwować odbiorcę. Kolejną ważną rzeczą jest umieszczenie włączników światła na dole i na szczycie schodów. Włączniki nie powinny się nawzajem "blokować" - powinniśmy mieć możliwość dowolnego zapalania i gaszenia światła na schodach.

schody-oświetlenie-led

źródło: http://www.alled.pl

Wybór oświetlenia

Wybór oświetlenia klatki schodowej zależy od tego w jakim stylu zaaranżowane jest nasze mieszkanie. Lekkie, metalowe schody będą ładnie wyglądały gdy do ich oświetlenia użyjemy taśm LEDowych. Sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Taśm LED możemy do oświetlenia oddzielnie każdego stopnia schodów.

schody-kinkiety

źródło: http://budujesz.info

W bardziej klasycznych wnętrzach sprawdzą się odpowiednio zamontowane kinkiety lub żyrandole. Wybierzmy takie, które dają rozproszone światło. Instalując żyrandol weźmy pod uwagę, że źródło światła powinno się znajdować powyżej zasięgu wzroku osoby wchodzącej - w przeciwnym wypadku może ją oślepiać.

Wybór odpowiedniego źródła światła zależy w największej mierze od tego w jakim stylu urządziliśmy mieszkanie. Dobrze jest jednak brać również pod uwagę walory użytkowe takiego rozwiązania.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo