20
11
2015
20 11.2015
Aktualności

Urządzanie małej łazienki Łazienka to jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. Wykończenie ścian i podłogi oraz wybór armatury, ceramiki i dodatków uzależniony jest od ograniczonej powierzchni. Łazienki w naszej nowej inwestycji przy ulicy Goplan w Lublinie mają powierzchnię około 4,5 mkw. Podpowiemy jak zaaranżować takie wnętrze żeby było funkcjonalne i optycznie sprawiało wrażenie większego.

Dobór kolorów

W łazience świetnie sprawdzają się chłodne barwy – biele, szarości, błękity oraz pastelowe, „przybrudzone” odcienie. Użycie takich barw do wykończenia ścian i podłóg da efekt „oddalenia” co sprawi, że wnętrze optycznie się powiększy. Niewskazane są intensywne kolory oraz drobne, kolorowe wzory. Sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie mniejszego niż jest w rzeczywistości i wprowadzą niepotrzebny chaos.

lazienka

Wybór płytek

Do wykończenia ścian i podłóg w łazience zwykle używamy płytek ceramicznych. Dobrym wyborem będą duże, błyszczące płytki. Będą one ładnie odbijać światło. Za pomocą płytek możemy również nadać wnętrzu pożądany kształt – ułożenie na ścianie prostokątnych płytek w poziomie sprawi, że wnętrze wyda się szersze, a w pionie – wyższe.

Odpowiednie oświetlenie

Oprócz głównego źródła światła warto zainstalować kilka reflektorów punktowych. Odpowiednio rozmieszczone optycznie powiększą pomieszczenie. Do niewielkich łazienek poleca się chłodne oświetlenie o temperaturze od 4000 do 5000 Kelwinów. Oświetlenie lustra powinno być jak najbardziej naturalne, co ułatwi np.: nakładanie makijażu.

lazienka-oswietlenie

Wyposażenie

Do niewielkiej łazienki warto wybrać wyposażenie o dużych rozmiarach. Dzięki temu będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej. Dobrze jest dopasować ceramikę do wnętrza – np.: zadbać żeby kabina prysznicowa wanna była odpowiednio wkomponowana we wnękę. Szafki i półki dobrze jest zainstalować na podwieszeniu. „Wolna” podłoga sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. W szafkach zmieścimy niezbędne wyposażenie łazienki (kosmetyki, środki chemiczne, ręczniki).

Podczas urządzania łazienki zadbajmy o to, żeby była ona spójna z resztą pomieszczeń w domu.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo