25
11
2015
25 11.2015
Aktualności

Malowanie ścian w holu Hol lub przedpokój to pierwsze pomieszczenie do którego wchodzą nasi goście podczas odwiedzin. Jest swoistą wizytówką domu, dlatego warto zadbać o to żeby wyglądał schludnie i czysto. Z racji tego, że przez hol przechodzi najwięcej osób jest on najbardziej narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Mokre parasole, buty i kurtki zostawiane na wieszakach w przedpokoju mogą brudzić ściany. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednią farbę, którą bez problemu będziemy mogli wyczyścić z zabrudzeń?

Wybór odpowiedniej farby

Najczęściej wybierane przez konsumentów farby to farby dyspresyjne (emulsyjne). Są one łatwe w użyciu, dobrze się rozprowadzają, a także szybko schną. Kolejnym atutem jest to, że rozcieńczalnikiem tych farb jest woda - nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Farby emulsyjne dzieli się ze względu na bazę żywicy jaka była wykorzystana w procesie produkcyjnym.

hol

Wyróżniamy:

  • Farby akrylowe - najpopularniejsze. Dobrze kryją, są odporne na zmywanie. Należy jednak dokładnie zapoznać się z zaleceniami producentów, ponieważ nie wszystkie farby można zmywać tak samo często i intensywnie bez ryzyka uszkodzenia;
  • Farby lateksowe - są bardzo odporne na ścieranie i zmywanie, dlatego poleca się je do pomieszczeń narażonych na częste zabrudzenia. Farby lateksowe nie płowieją i nie zmieniają koloru przez lata;
  • Farby winylowe - również łatwo się zmywa, niestety są bardzo podatne na powstawanie na ich powierzchni zanieczyszczeń, dlatego nie są raczej polecane do holu czy przedpokoju.

Na rynku istnieją również mieszanki akrylowo - lateksowe i winylowo - akrylowe.

Wybór odpowiedniej farby sprawi, że nawet jeśli na powierzchni ściany pojawią się zabrudzenia będziemy mogli je łatwo usunąć bez uszkodzenia powierzchni.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo