09
12
2015
09 12.2015
Aktualności

Rynek nieruchomości w 2015 roku Deweloperzy mogą zaliczyć mijający rok do udanych. Większość zanotowała wysokie wskaźniki sprzedaży mieszkań i domów. Co zdecydowało o tym, że nieruchomości z rynku pierwotnego zyskują coraz większą popularność? Czy rok 2016 również będzie tak owocny?

Niskie stopy procentowe

Mimo, że uzyskanie kredytu hipotecznego na kupno nowego domu lub mieszkania nie należy do najłatwiejszych, dzięki utrzymywaniu się niskich stóp procentowych, więcej osób postanowiło z niego skorzystać. W mijającym roku, aby skorzystać z kredytu hipotecznego należało mieć przynajmniej 10% wkład własny. W 2016 roku ma on wzrosnąć do 15%. Osoby, które wahały się przed podjęciem decyzji o kupnie nowego domu, mogły zostać przekonane właśnie tą planowaną podwyżką.

dokumenty

Popularność programu Mieszkanie Dla Młodych

Program Mieszkanie Dla Młodych cały czas jest modyfikowany i aktualizowany. Do września tego roku promował osoby, które chciały nabyć nieruchomość na rynku pierwotnym. OD września do programu włączono również mieszkania pochodzące z rynku wtórnego.

dokumenty

Zmiany w 2016 roku

Główną zmianą dotyczącą kredytów hipotecznych będzie zwiększenie wkładu własnego z 10 na 15%. Komisja Nadzoru Finansowego wystosowała wskazówki do banków, na temat możliwości ubezpieczenie brakującego wkładu własnego. KNF bierze pod uwagę możliwość, że potencjalny kredytobiorca, który będzie dysponował np.: 10% wkładem własnym, resztę środków przedstawi np.: w formie blokady lub zastawu środków na koncie w banku lub innych. Zmiana ta może spowodować utrudnienia w przyznaniu kredytu hipotecznego. Kolejną nowością jest wprowadzenie podatku bankowego, który ma wynosić 0,39% od wartości aktywów.

Rok 2015 był dobrym rokiem dla deweloperów, zapowiada się jednak że początek roku 2016 może być lekko nerwowy.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo