15
12
2015
15 12.2015
Aktualności

Jak czyścić płytki ceramiczne Okres przedświąteczny i koniec roku to czas generalnych porządków. Dziś podpowiadamy jak czyścić płytki ceramiczne i jak je pielęgnować, aby długo cieszyć się ich pięknym wyglądem. Odpowiednia pielęgnacja płytek nie jest trudna i nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych.

Rodzaje płytek

W zależności od rodzaju płytek ich czyszczenie i konserwacja nieznacznie się różni. Płytki szkliwione można myć wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Nie trzeba ich woskować, olejować ani polerować. Są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. W przypadku płytek z gresu polerowanego ważna jest odpowiednia impregnacja specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami. Impregnacja sprawia, że łatwiej można usuwać zanieczyszczenia z powierzchni płytek.

jak-czyscic-plytki

Wybór preparatu

Wybierając detergent do czyszczenia płytek należy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją oraz zaleceniami odnoszącymi się do miejsca stosowania. Do czyszczenia niewielkich, codziennych zabrudzeń nie potrzeba silnego chemicznie środka czyszczącego. Użycie nieodpowiedniego detergentu może skutkować zniszczeniem płytek.

jak-czyscic-plytki

Praktyczne porady

Przed rozpoczęciem czyszczenia płytek należy usunąć z nich kurz. Można to zrobić przy pomocy lekko zwilżonej szmatki, ale tylko takiej która nie zostawia włókien. Do czyszczenia gresu polerowanego lepiej użyć miękkiej szczotki. Najłatwiej usunąć zanieczyszczenia z powierzchni płytek za pomocą gorącej wody. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie niesprawdzonego detergentu warto najpierw wypróbować go na małej powierzchni w niewidocznym miejscu. Dzięki temu unikniemy ryzyka uszkodzenia płytek.

Czyszczenie i impregnacja płytek to zajęcie, które nie wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych. Wystarczy lekko wilgotna ściereczka lub miękka szczotka i ciepła woda.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo