22
12
2015
22 12.2015
Aktualności

Nowy dom - budować czy kupować? Nowy dom to inwestycja na lata, dlatego powinna być dokładnie przemyślana. Jeśli chcemy posiadać dom na własność mamy dwie opcje: kupno domu od dewelopera lub budowa. W zależności od tego jakimi środkami dysponujemy i ile mamy czasu, każde rozwiązanie ma zalety i wady.

Kupno nowego domu

Kupno nowego domu budowanego przez firmę deweloperską ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest sama nieruchomość i jej otoczenie. Nowe osiedla, na których powstają domy są spójnie zaplanowane i zaaranżowane. Drugą zaletą jest minimum formalności. Podpisując umowę deweloperską, praktycznie nie musimy przejmować się inną dokumentacją potrzebną do budowy domu i przekazania nieruchomości wraz z działką nowemu właścicielowi. Dzięki temu oszczędzamy czas. Dom kupiony na rynku pierwotnym jest wykończony przeważnie w standardzie deweloperskim lub „pod klucz”. W zależności od etapu budowy na dom od dewelopera czeka się od kilku dni do kilku miesięcy. Rzadko dłużej niż rok.

narzedzia

Budowa domu

Decydując się na samodzielną budowę domu musimy liczyć się z tym, że budowa może zająć nawet dwa lata. Przy samodzielnej budowie domu trzeba załatwić mnóstwo formalności związanych z kupnem działki, otrzymać pozwolenia na budowę i inne dokumenty niezbędne podczas budowy domu. Należy również wybrać ekipę, która pomoże nam dom postawić i wykończyć. Samodzielna budowa jest tańsza, ale pochłania więcej czasu i energii.

budowa-domu

Decyzja o tym czy lepsza jest budowa domu czy kupno gotowego powinna być rozpatrywana indywidualnie.

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo