Budowa domów szeregowych i jednorodzinnych

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w swoim życiu. Przed podjęciem decyzji należy oszacować posiadany budżet i zastanowić się nad najkorzystniejszą opcją. W zależności od funduszy i czasu, jakim dysponujemy możemy powierzyć zadanie, jakim jest budowa domów deweloperowi lub też zająć się tym samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Co zatem warto wiedzieć, jeśli interesuje nas temat, jakim jest budowa domów jednorodzinnych?
 
Budowa domów Lublin Szerokie
 

Dom budowany przez dewelopera

Decydując się na kupno domu od dewelopera na pewno oszczędzamy czas, co jest bardzo dużą zaletą w przypadku osób pracujących, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne załatwianie formalności związanych z budową domu (Lublin zapewnia szeroki wybór ofert deweloperskich). W tym przypadku to deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie formalności związane z budową domów w określonym miejscu. Kupujący zyskuje czas, który musiałby przeznaczyć na uzyskiwanie pozwoleń, wybieranie ekipy budowlanej, zakup materiałów i środków potrzebnych do budowy domu oraz wielu innych czynności. Budowa domów jednorodzinnych wykonana przez dewelopera to opcja zdecydowanie wygodniejsza.

Budowa domów Lublin Szerokie

Budowa domów przez dewelopera ma również tę zaletę, że są to domy budowane w jednym stylu, często jest to budowa domów szeregowych, mających wspólną stylistykę i aranżację. Dzięki temu możemy mieszkać na ładnie zaprojektowanym osiedlu, a nie wśród przypadkowych projektów. Wiele osób ceni sobie spójną i schludną aranżację nowo wybudowanych osiedli w Lublinie. Domy szeregowe budowa których jest tu dość powszechna, to propozycja, która przypada do gustu wielu inwestorom. W przypadku osób, które nie posiadają działki budowlanej lub nie mają preferencji co do lokalizacji budowanego domu, kupno domu od dewelopera może okazać się nawet tańsze niż w przypadku samodzielnego budowania. To, co jest zaletą, może również stać się wadą. Nie każdy chce mieszkać na osiedlu składającym się z identycznych lub bardzo podobnych domów. Często też zdarza się, że projekty zaproponowane przez dewelopera nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Na szczęście deweloperzy w Lublinie coraz częściej wychodzą naprzeciw klientowi i w ramach budowy domów pozwalają na dokonanie przeróbek w projekcie (na etapie planowania

inwestycji) tak, aby jak najbardziej trafić w gust klienta. Jeżeli zależy nam na konkretnej oferowanej przez dewelopera lokalizacji, ale projekt domu nie do końca nam odpowiada, możemy starać się negocjować przeróbki. Wybierając nowy dom budowany przez dewelopera powinniśmy skupić się na tym, jakie firma deweloperska ma doświadczenie, które gwarantuje, że wieloletnia budowa domów. Lublin jest miastem, w którym można znaleźć wielu deweloperów, ale nie każdy może pochwalić się bogatym portfolio. Przed dokonaniem wyboru dobrze jest obejrzeć poprzednie inwestycje dewelopera i popytać mieszkańców czy są zadowoleni z procesu kupna domu od dewelopera.

Samodzielna budowa domu

Budowa domów to nie taka łatwa sprawa. Pierwszym punktem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest posiadanie działki budowlanej. Jeżeli jej nie posiadamy, a zależy nam na konkretnej lokalizacji, może się okazać, że cała inwestycja – kupno działki + wybudowanie na niej domu, może być zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne budowanie domu, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie zgromadzić całą dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy. Samo zebranie dokumentacji, w zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, może zająć od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy. Ważnym punktem jest też wybór projektu domu. Gotowy projekt kosztuje od 3 000 zł wzwyż w zależności od firmy projektującej. Za indywidualny projekt idealnie dostosowany do potrzeb klienta trzeba dodatkowo zapłacić. Kolejnym etapem jest wybór ekipy specjalizującej się w budowie domów. Nie łatwo znaleźć taką, która będzie posiadała odpowiednie doświadczenie a ponadto będzie dyspozycyjna i wywiąże się z zadania w wyznaczonym przez nas terminie. Pamiętajmy również, że samodzielnie musimy zadbać o zakup odpowiednich materiałów budowlanych przeznaczonych do budowania domów w najnowszych technologiach. Nie zawsze uda nam się zaoszczędzić na materiałach i właściwie nie warto tego robić.

Nowy dom budowany przez dewelopera

Wybór domu wybudowanego przez dewelopera to oszczędność czasu. Dla osób, które nie znają się na budowie domów, nie mają czasu i chęci zagłębiać się w tę dziedzinę, kupno gotowego domu to duże ułatwienie. Dla osób posiadających własną działkę budowlaną i znających się na budowie domów, samodzielna budowa – dbanie o każdy szczegół na każdym etapie, może okazać się fajnym i ciekawym doświadczeniem. Elektra P.T.U. sp. z o.o. bardzo chętnie udzieli wszelkich informacji na temat budowy swoich domów. Korzystna lokalizacja inwestycji w Lublinie sprawia, że domy są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie spokój przedmieść, ale jednocześnie nie chcąc rezygnować z możliwości szybkiego znalezienia się w centrum miasta.

Interesuje Cię nowy dom w Lublinie?

Skontaktuj się z nami: Elektra Developer:

20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K,

tel.: +48815367232,
kom. +48661245425« 1 2 »

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo