Nowe segmenty

Lublin z roku na rok ma coraz liczniejszą ofertę nowych inwestycji mieszkaniowych. Decydując się na kupno nowego lokum często stajemy przed dylematem – co wybrać? Czy zdecydować się na kupno domu czy mieszkania. A jeśli dom to jaki? Do wyboru mamy nowe domu w zabudowie jednorodzinnej, domy bliźniacze lub tzw. nowe segmenty, czyli domy w zabudowie szeregowej. Dziś skupimy się na  tych ostatnich. Co wziąć pod uwagę podczas oglądania segmentów przeznaczonych na sprzedaż?

Na czym nam zależy?

Decydując się na kupno segmentu musimy liczyć się z tym, że będziemy posiadać sąsiadów. W zależności od wybranego segmentu, będziemy mieć na pewno jednego lub dwóch bezpośrednich sąsiadów. Czy to źle? Zależy dla kogo. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez sąsiadów, czują się bezpieczniej wiedząc, że ktoś jest w pobliżu. Segment jest też trudniej okraść, niż dom jednorodzinny. Sąsiedzi za ścianą mogą być dla złodzieja czynnikiem uniemożliwiającym włamanie.

Nowe segmenty Lublin


Segment skrajny czy środkowy?

Każdy wybór ma swoje wady i zalety. Segmenty skrajne z reguły, choć nie zawsze, posiadają większą przestrzeń wokół domu. Zdarza się również, że sam sygnet skrajny ma większą powierzchnię niż segmenty środkowe – może mieć większe lub więcej pomieszczeń. Za segmentem skrajnym przemawia również fakt, że będziemy posiadać tylko jednego bezpośredniego sąsiada, a co za tym idzie, będziemy mniej narażeni na hałasy zza ściany. Segmenty skraje mają tę wadę, że do ich ogrzania możemy potrzebować większej ilości energii cieplnej niż w przypadku segmentów środkowych. Segmenty środkowe ze względu na swoje położenie są przeważnie cieplejsze, ponieważ przylegają do sąsiednich mieszkań. Niezależnie od tego, który segment wybierzemy, należy szczególną uwagę zwrócić na ściany łączące segmenty. Powinny być odpowiednio zaizolowane, tak aby mieszkańcy jak najmniej odczuwali obecność sąsiadów za ścianą. Dotyczy to w największej mierze hałasu.

Własne miejsce

Nowe segmenty łączą w sobie zalety domów jednorodzinnych i mieszkań w bloku. Obecność sąsiadów nie jest uciążliwa, ponieważ każdy segment posiada oddzielne, niekrępujące wejście, a poszczególne sygnety przeważnie oddzielone są płotem. Każdy segment posiada również własny ogródek, który możemy zaaranżować według naszych upodobań i potrzeb. Jednocześnie nie mamy poczucia wyalienowania, jak to czasem bywa w przypadku domów jednorodzinnych położonych z dala od sąsiadów. Nowe segmenty budowane są w dzielnicach podmiejskich, które mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową i handlową. Tak jest również w przypadku domów oferowanych przez naszą firmę w mieście Lublin. Nowe segmenty położone są w dzielnicy Szerokie, która od jakiegoś czasu prężnie się rozwija. Jej zaletą jest dobre połączenie z centrum miasta, a także położone w jej obrębie obiekty, takie jak sklepy spożywcze i wielobranżowe, przedszkole, plac zabaw. Wszystko to czyni okolicę atrakcyjną i zachęca do kupna segmentu w Lublinie w dzielnicy Szerokie.

Gotowy projekt nowego domu

W przypadku kupna nowego segmentu mamy do czynienia praktycznie z gotowym projektem. Niekiedy można go nieznacznie zmienić w porozumieniu z deweloperem, ale trzeba przygotować się na to, że nasz dom będzie wyglądał bardzo podobnie do innych segmentów. Z jednej strony można to traktować jako zaletę. Spójne i odpowiednio zaaranżowane otoczenia wygląda lepiej niż kilkanaście przypadkowych nieruchomości postawionych obok siebie.

Segment od dewelopera

Podsumowując, segmenty, czyli domy w zabudowie szeregowej  polecane są osobom, które cenią sobie bliskość sąsiadów, a jednocześnie chcą mieć więcej swobody i prywatności, której nie mogą uzyskać mieszkając w bloku. Wybór segmentu jest sprawą indywidualną, w zależności od tego na czym nam bardziej zależy.

Interesuje Cię nowy segment w Lublinie? Skontaktuj się z nami:

Elektra Developer: 20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K, tel.: +48815367232, kom. +48661245425

« 1 2 »

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Developer Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku - prestiżowej dzielnicy zachodniej części miasta Lublin. Deweloper posiada w ofercie domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają własnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo