12
04
2017
12 04.2017
Aktualności

Ocieplanie domu – jak się za to zabrać? Ocieplanie domu to dość kosztowne przedsięwzięcie, jednak opłaca się w nie zainwestować – koszty zwrócą nam się np. w postaci oszczędności w ogrzewaniu. Warto także poszukać sprawdzonych, rzetelnych fachowców, którzy mają duże doświadczenie w tego typu pracach i mogą się poszczycić udanymi realizacjami.

Przygotowanie podłoża

Przed położeniem wełny czy styropianu należy odpowiednio przygotować podłoże. Może się okazać, że najpierw trzeba będzie skuć tynk, jeżeli niezbyt dobrze trzyma się. Poza tym podłoże przed ocieplaniem powinno być dobrze osuszone i oczyszczone, ponieważ tylko wówczas uzyskamy dobrą przyczepność materiałów izolacyjnych. Następnie ściany muszą zostać wyrównane przy pomocy zaprawy cementowej oraz zagruntowane.

Wełna czy styropian?

Najpowszechniej stosowane materiały do ocieplania budynków to wełna mineralna i styropian. Są one podobne do siebie pod względem stopnia zatrzymywania ciepła, jednak oprócz tego można wymienić kilka znaczących różnic pomiędzy wełną i styropianem.

Styropian

Wełna

·         tańszy od wełny

·         słabiej tłumi hałasy z zewnątrz

·         nieprzepuszczalny

·         ma niską nasiąkliwość i szybko schnie

·         nie powoduje rozprzestrzeniania ognia, ale           się topi

·         dobrze tłumi dźwięki

·         jest paroprzepuszczalna – pozwala na                   „oddychanie” ścian, przepuszczając                     cząsteczki powietrza

·         bardzo powoli schnie

·         odporna na ogień – niepalna

 

Do ocieplenia domu możemy zastosować zarówno wełnę, jak i styropian. Wełny najlepiej użyć do elementów stalowych i drewnianych, stropów, ścian wewnętrznych. Natomiast styropian dobrze sprawdzi się w ociepleniu podłóg na najniższej kondygnacji, ściany balkonowej czy ścian fundamentów.

 

Powrót

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo