23
09
2019
23 09.2019
Aktualności

Jak wybrać odpowiedni grzejnik? O konieczności wymiany grzejnika zwykle przypominamy sobie jesienią, kiedy mamy problem z uzyskaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Jednak aby uniknąć komplikacji związanych z rozpoczęciem sezonu grzewczego, najlepiej pomyśleć o wymianie grzejnika już latem, gdy nie ma konieczności korzystania z centralnego ogrzewania.

Często nasza wiedza odnośnie funkcjonowania grzejników jest niewystarczająca, by podjąć samodzielną decyzję, przez co jesteśmy zmuszeni do korzystania z rekomendacji różnych fachowców czy doradców handlowych.

Jednak by nie polegać jedynie na ich opiniach, warto zapoznać się z podstawowymi terminami dotyczącymi tych urządzeń.


Aby dowiedzieć się, czy dane urządzenie sprosta naszym oczekiwaniom, należy obliczyć jego moc cieplną. Moc cieplną oblicza się ustalając jednostkowe zapotrzebowanie budynku na ciepło i mnożąc je  przez powierzchnię pomieszczeń.

W uproszczeniu można przyjąć, iż w domach o standardowej wysokości pomieszczeń, moc cieplna urządzenia powinna wynosić: ok. 90-200 W/m2  w starszym, gorzej izolowanym budownictwie, ok. 70-85 W/m2  w większości pomieszczeń dobrze izolowanych domów, ok. 50-70 W/m2 w najnowszych domach z energooszczędnymi oknami. 

Producenci w katalogach podają zwykle moc grzejników dla parametrów pracy instalacji:  75/65/20 oC, gdzie pierwsza wartość to temperatura zasilania grzejnika, druga-  temperatura wypływu wody z grzejnika, natomiast trzecia to temperatura w pomieszczeniu. Z tych danych oblicza się średnią arytmetyczną różnicy temperatur pomiędzy grzejnikiem a otoczeniem, która wynosi tu 50oC. W katalogach

wielkość ta oznaczana jest symbolem  ΔT.


Podstawowe rodzaje grzejników, jakie występują w sprzedaży


 • Żeberkowe (członowe), żeliwne lub aluminiowe.
  Żeliwne są trwałe i odporne na korozję, lecz są ciężkie i powinny być wieszane na solidnej ścianie. Poleca się je do instalacji typu otwartego. Mogą być montowane w instalacjach wykonanych z dowolnego materiału. 

  Grzejniki aluminiowe są lekkie i szybko reagują na zmiany temperatury w instalacji. Łatwe w montażu i transporcie. Mogą być montowane w instalacjach ze stali i tworzyw sztucznych.
 • Stalowe
  Są efektowne wizualnie, mają żeberka na trwałe połączone fabrycznie. Można z nich tworzyć ścianki działowe. Mogą być stosowane w instalacjach  z dowolnego materiału, są jednak podatne na korozję, są drogie i mają mniejszą moc niż grzejniki członowe.
 • Płytowe - stalowe
  Powszechnie używane w domach jednorodzinnych. Złożone są
  z wyprofilowanych płyt, w których krąży woda. Polecane są do instalacji sterowanych automatycznie. Szybko reagują na zmiany temperatury. Mogą pracować w instalacjach wykonanych z dowolnego materiału. Są podatne na rdzewienie, więc nie powinny być montowane w układach otwartych ani w łazienkach.

 • Panelowe - stalowe
  Mają podobny wygląd i właściwości jak grzejniki płytowe.

 • Rurkowe
  Bardzo estetyczne, często ozdobne, wykonane ze stali lub miedzi. Mogą mieć różne dodatki jak np. wieszaki czy półki. Montuje się je najczęściej w układach zamkniętych.

 • Konwektorowe
  Są bardzo wydajne, szybko ogrzewają wnętrze i nawet trzykrotnie szybciej reagują na zmiany temperatury w porównaniu do tradycyjnych grzejników.
  Składają się z wymienników ciepła i obudowy.  Polecane są do małych pomieszczeń. 

 • Dekoracyjne
  Jest to grupa, w której mogą się zawierać grzejniki opisane powyżej, jak też inne, np. grzejniki kamienne, szklane czy rurowe.


Jak wybrać odpowiedni grzejnik?

Powrót

Domy na sprzedaż w Lublinie

 
Deweloper Elektra to firma oferująca nowe domy na sprzedaż. Proponowane obiekty wyróżnia oryginalna architektura, zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych, które gwarantują wysoki komfort mieszkaniowy oraz zaciszna okolica. Naszym obszarem działania jest dzielnica Sławin i Ponikowoda. Specjalizujemy się w budowie domów na sprzedaż w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane tak, by zapewniać jak najlepsze warunki przyszłym mieszkańcom. Nasze domy w Lublinie położone są w prestiżowych dzielnicach – piękna okolica oraz bliskość centrum miasta to niektóre z zalet tej lokalizacji. Proponowane warunki mieszkaniowe cechuje urok zacisza połączony z funkcjonalnością życia w mieście. Oddawane do użytku nowe domy są w stanie deweloperskim. Aby oferta w pełni spełniała Państwa oczekiwania, deweloper uwzględnia możliwość wprowadzania zmian na etapie projektu, tak aby gotowe domy idealnie odpowiadały potrzebom przyszłych mieszkańców. Domy deweloperskie to idealna propozycja dla osób szukających komfortu i spokoju w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz kontaktu.

 

BUDOWA DOMÓW DEWELOPER – SPRAWDŹ ZANIM WYBIERZESZ! DOMY BLIŹNIACZE DOMY JEDNORODZINNE DOMY SZEREGOWE NOWE DOMY NOWE SEGMENTY

Kontakt

P.T.U. ELEKTRA Sp. z o.o.
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7K
tel.: +48 81 536-72-32 (33)
tel. 661-245-425
tel. 601-358-882
fax: +48 81 533-00-26
e-mail: info@deweloperlublin.pl

Informacja

Deweloper Elektra buduje i sprzedaje nowe domy w Lublinie. Inwestycje zlokalizowane są w Sławinku i Ponikwodzie - prestiżowych dzielnicach zachodniej i północnej części miasta Lublin. Deweloper specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Oddawane do użytku nowe domy cechuje nowoczesna architektura oraz solidne wykonanie, które gwarantują komfort mieszkania przyszłym właścicielom. Nowe segmenty, domy na sprzedaż w Lublinie czekają właśnie na Ciebie.

Obserwuj nas

Facebook
Copyright © 2019 Elektra Development.
Realizacja: Sulimo